"Serwis o edukacji i placówkach edukacyjnych na terenie województwie Lubelskim"

Jedyne miejsce w internecie w którym bezpłatnie zdobędziesz wiedze na temat wyższego wykształcenia na lubelszczyźnie

Nikomu nie trzeba uświadamiać jak ważna jest edukacja małych dzieci, wielką wagę do tego należy przykładać już od najmłodszych lat.

Jak wybrać przedszkole we Wrocławiu, czym się kierować, co brać pod uwagę podczas weryfikacji? Warto poświęcić trochę czasu podczas wybierania przedszkola dla naszego dziecka, nie powinna to być decyzja pochopna i podejmowana pod wpływem impulsu. Pamiętajmy, że właściwa stymulacja od najmłodszych lat i odpowiednio dobrane zabawy i aktywności mają duży wpływ na harmonijny i właściwie przebiegający rozwój dzieci. To wszystko może zapewnić dobre przedszkole zatrudniające specjalistów z właściwym podejściem do dzieci.

Podczas zapoznawania się z ofertami poszczególnych placówek na pewno pojawi się pytanie: na czym polega metodologia Montessori? Wychowanie w myśl pedagogiki Marii Montessori bazuje na naturalnej spontaniczności i kreatywności dzieci. Ważne, by naturalne i twórcze odruchy nie zostały stłumione przez sztywne ramy systemu edukacji. Rozwój wszelkich zdolności ma mieć charakter indywidualny, swobodny i niczym nieskrępowany. Wychowawca ma za zadanie wspierać dziecko w rozwijaniu jego zainteresowań i pasji a nie zmuszać do przyswajania wiedzy. Dobry wychowawca powinien przede wszystkim obserwować dziecko, a następnie przygotować dla niego właściwe materiały i zadania - tak, aby były one zgodne z jego zainteresowaniami i chęciami. Dziecko może samo wybierać zabawy zgodnie ze swoimi odczuciami - nie usłyszy, że ta zabawka czy przedmiot nie są dla niego, bo jest jeszcze za małe, lub powinno bawić się czymś innym.

Motto przyświecające Marii Montessori to: "Edukacja nigdy więcej nie powinna być w głównej mierze przekazywaniem wiedzy, ale musi przyjąć nową formę, szukając uwolnienia dla ludzkich możliwości". Pamiętajmy o tym podczas dokonywania wyboru przedszkola dla naszych dzieci.

W obiektywie

nauka

szkolenia

wykształcenie

przedszkole