"Serwis o edukacji i placówkach edukacyjnych na terenie województwie Lubelskim"

Jedyne miejsce w internecie w którym bezpłatnie zdobędziesz wiedze na temat wyższego wykształcenia na lubelszczyźnie

W dzisiejszych czasach posiadanie prawa jazdy jest niemalże rzeczą oczywistą.

Kierowców przybywa, podobnie jak szkół nauki jazdy. Wbrew pozorom, szkoła nauki jazdy nie powinna służyć jedynie jak najszybszemu przejściu tematu. Odpowiednie przygotowanie kandydata na kierowcę, jest niezwykle istotne i nie będzie to zdanie na wyrost, gdy powiemy, iż to przygotowanie może zaważyć na naszym zdrowiu lub życiu. 
Niezwykle istotne jest, na jakiego instruktora trafimy. W zależności od kategorii jaką pragniemy otrzymać, kurs na prawo jazdy będzie się nieco różnić. Dla osób chcących podjąć w przyszłości pracę kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu przewidziana jest tak zwana kwalifikacja wstępna. Jest to dyrektywa unijna, wprowadzona zamiast wcześniejszego kursu przewozu rzeczy lub osób. Nakazuje ona ukończenie tej kwalifikacji od 10 września 2008 na kategorię D (autobus) i po 10 września 2009 kat C. Dyrektywa ta służy ujednoliceniu uprawnień kierowców na terenie Unii Europejskiej. 
Do kursu kwalifikacji wstępnej w Polsce może przystąpić każda osoba, będąca obywatelem Polski, osoba przebywająca na terenie RP co najmniej 185 dni w roku lub będąca obywatelem innego kraju, ale zamierzająca wykonywać przewozy dla podmiotu mającego siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Rynek pracy dla osób kierujących autobusami czy samochodami ciężarowymi jest dość rozległy. 
Firmy transportowe bardzo często potrzebują pracowników. Nie trzeba chyba dodawać, że sporo polskich kierowców autobusów pracuje za granicą.

W obiektywie

kurs na prawo jazdy

kwalifikacja wstępna

szkoła nauki jazdy