"Serwis o edukacji i placówkach edukacyjnych na terenie województwie Lubelskim"

Jedyne miejsce w internecie w którym bezpłatnie zdobędziesz wiedze na temat wyższego wykształcenia na lubelszczyźnie

Z roku na rok przybywa osób borykających się z problemami psychicznymi.

Życie w nieustannym stresie, samotność- istnieje mnóstwo powodów, dla których borykamy się z obniżonym samopoczuciem. 
Gdy pojawią się pierwsze problemy z samopoczuciem lepiej nie zwlekać tylko od razu udać się do terapeuty. W naszym kraju zawód psychoterapeuty często mylony jest z zawodem psychologa. To dość poważny błąd. Psycholog pomaga w sposób doraźny. 
Psychoterapeuta z kolei zalecany jest wtedy gdy potrzebna jest długoterminowa terapia. Zdarza się, że pomoc psychoterapeutyczna potrzebna jest nawet przez kilka lat. Psycholog może zostać psychoterapeuta ale powinien mieć ukończone odpowiednie studia. Najlepiej medyczne. Psychoterapii można również nauczyć się na licznych kursach. 
Dla bardzo wielu chorych najważniejsze w psychoterapii jest to, że wreszcie trafiają osobę, która gotowa jest ich wysłuchać. Na tym właśnie w głównej mierze polega psychoterapia - na słuchaniu. Dzięki temu osoba chora może skoncentrować się tylko i wyłącznie na sobie, na swoich problemach i trudnościach. Stad też pojawiły się mit dotyczący pracy psychoterapeuty. Według wielu psychoterapeuta nie zajmuje się niczym innym jak tylko słuchaniem. To jednak nie wszystko. Psychoterapeuta pomaga wyjść z problemów. 
Profesjonalista pomaga dostrzec rzeczy, na które człowiek chory nie zwraca żadnej uwagi. Psychoterapia jest doskonałym sposobem na wyjście z problemów natury psychologicznej. Dobry specjalista w zawodzie pozwoli wreszcie pożegnać troski.
Więcej o psychoterapii znajdziesz na stronie Fripp.org.pl

W obiektywie

zawód psychoterapeuty

psychoterapia