"Serwis o edukacji i placówkach edukacyjnych na terenie województwie Lubelskim"

Jedyne miejsce w internecie w którym bezpłatnie zdobędziesz wiedze na temat wyższego wykształcenia na lubelszczyźnie

W szachy grają tylko osoby mające umysł ścisły? To jeden z wielu mitów na temat królewskiej gry.

Obecnie coraz więcej z nas interesuje się zasadami tej królewskiej gry i rozpoczyna naukę od podstaw...

W szachy może grać każdy – przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym, młodzież, dorośli, seniorzy... Coraz większe zainteresowanie budzą także warsztaty z nauki gry w szachy dla firm. Lista korzyści gry w szachy jest tak długa, że rosnąca popularność tej dyscypliny oraz oferty szkół szachowych nie powinna dziwić.

Zdecydowanie wracamy do szachów! Szachy dla przedszkolaków Im wcześniej rozpoczniemy naukę gry w szachy, tym lepsze efekty możemy uzyskać w późniejszym wieku. Zabawa ze szczyptą nauki to najlepszy sposób, aby zachęcić małe dziecko do gry i sprawić, że będzie czerpało z niej jak najwięcej frajdy. Nauka gry w szachy dla dzieci to gwarancja prawidłowego rozwoju malucha na wielu płaszczyznach, co znacznie ułatwi mu później przyswajanie wiedzy w szkole, a także rozwój kariery w dorosłym wieku.

Szachy dla dzieci w wieku szkolnym Poznawanie zasad królewskiej gry można także rozpocząć w szkole. Dziecko ma szansę poprawić koncentrację i pamięć, wyrobić wyobraźnię, a także uczy się walczyć ze stresem. Niezwykle istotne jest też, aby rozwijało się w przyjaznym środowisku, wśród rówieśników o podobnych zainteresowaniach, ucząc się integracji i nawiązywania znajomości. Ponadto od września 2017 roku elementy szachów są już w podstawie programowej i zajęcia z gry w szachy dla dzieci w ramach edukacji wczesnoszkolnej mogą być zorganizowane w każdej szkole podstawowej.

Szachy dla firm Coraz popularniejsze są też szkolenia z gry w szachy organizowane w firmach. Pracownicy korporacji, w tym menadżerowie poszczególnych działów, rozwijają w ten sposób liczne kompetencje zawodowe. Kształtują charakter, uczą pokory, zdrowej rywalizacji i efektywnej współpracy, a także szybkiego podejmowania decyzji i umiejętnego zarządzania czasem. Ponadto szachy to gra towarzyska, a o sztuce komunikacji pracownicy wielu firm łatwo zapominają...

Szachy dla dorosłych i seniorów Na naukę gry w szachy nigdy nie jest za późno – można zacząć także w wieku dorosłym lub senioralnym. Dzięki temu zapewnimy sobie regularny trening dla umysłu, prawdziwą gimnastykę, a pobudzanie mózgu do pracy jest szalenie istotne w każdym wieku, głównie dla ludzi starszych. Trzeba jednak grać systematycznie, aby umysł pozostawał w dobrej kondycji jak najdłużej! Szachy dają szansę wygrać nie tylko z przeciwnikiem, ale też demencją i innymi chorobami wieku senioralnego. Źródło: http://szkolaszachowa.pl

W obiektywie

szkolenia

 szachy