"Serwis o edukacji i placówkach edukacyjnych na terenie województwie Lubelskim"

Jedyne miejsce w internecie w którym bezpłatnie zdobędziesz wiedze na temat wyższego wykształcenia na lubelszczyźnie

Studia medyczne to szeroki obszar kształcenia, który nieustannie cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych studentów i studentek.

Z całą pewnością można stwierdzić, że zawody medyczne należą do szerokiego grona zawodów zaufania publicznego i osoba je wykonująca musi się charakteryzować dużą odpowiedzialnością. Dlatego też, aby móc wykonywać jeden z zawodów medycznych trzeba spełnić wysokie wymagania oraz przejść przez długi okres kształcenia zawodowego na studiach wyższych, a następnie zdobyć doświadczenie zawodowe na różnego rodzaju stażach i praktykach.

Studia medyczne obejmują szereg różnych kierunków studiów. Wśród głównych z nich można w szczególności wymienić kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację, pielęgniarstwo, położnictwo, analitykę medyczną, dietetykę, fizjoterapię oraz ratownictwo medyczne. Najwięcej punktów należy zdobyć na kierunki takie jak kierunek lekarski oraz lekarsko-dentystyczny, a także na farmację. Na te kierunki, niezależnie od uczelni, zawsze jest największa liczba kandydatów. Kierunek lekarski, czyli medycyna jest dość szeroką gałęzią nauki. Obejmuje szereg różnych specjalizacji, wśród których można między innymi wymienić chirurgię, kardiologię, neurologię, pediatrię, psychiatrię, alergologię, urologię, anestezjologię i intensywną terapię, dermatologię, gastroenterologię, ginekologię, onkologię, okulistykę i wiele, wiele innych. Aby być lekarzem każdej z tych specjalizacji trzeba skończyć ten sam kierunek studiów, którym jest medycyna.

Na stronie http://rekrutacja.umed.lodz.pl/ czytamy, że studia medyczne są studiami, które trwają aż sześć lat. Ich głównym celem jest nauczenie studentów, a przyszłych lekarzy, umiejętności rozwiązywania problemów zdrowotnych swoich pacjentów w praktycznej rzeczywistości. Każdy absolwent, który ukończy studia medyczne i zda Lekarski Egzamin Końcowy otrzymuje wszechstronne specjalistyczne wykształcenie i uprawnienia do bycia lekarzem i leczenia ludzi. Mimo że studia medyczne nie są łatwe to wciąż nie brakuje chętnych do ich podjęcia i ukończenia oraz pracy w zawodzie lekarza.

W obiektywie

edukacja