"Serwis o edukacji i placówkach edukacyjnych na terenie województwie Lubelskim"

Jedyne miejsce w internecie w którym bezpłatnie zdobędziesz wiedze na temat wyższego wykształcenia na lubelszczyźnie

Rozwój dziecka i zapewnienie mu najlepszych warunków do rozwoju to troska niejednego rodzica.

Dobry start w przyszłość nie zaczyna się w szkole. Ważne jest to, czego dziecko nauczy się we wczesnych latach, jakie cechy rozwinie i jak ukształtuje się jego charakter.

Jak szukać przedszkola?
Każdy rodzic ma inne priorytety - jednemu zależy tylko na odległości placówki od domu czy pracy, inny zbiera opinie w internecie lub po znajomych, jeszcze inny dokładnie analizuje realizowany przez placówkę program, a jeszcze inny szuka placówki doskonałej, spełniającej wymienione wcześniej warunki.

W ostatnich czasach dużym zainteresowaniem cieszą się placówki, które realizują metodę montessori (np. maliodkrywcy.legnica.pl/przedszkole.htm). Montessori powstała we Włoszech, gdzie włoska lekarka Maria Montessori, która pracując z dziećmi z całego świata stworzyła zasadę pracy z dziećmi łączącą filozoficzne, pedagogiczne i psychologiczne aspekty. Jej teoria kładzie nacisk na swobodny rozwój dziecka, dzięki któremu umie ono skoncentrować się na swoich zadaniach, dąży do samodzielności (np. chce samo przygotować sobie kanapkę czy nalać soku do kubka), buduje wiarę w siebie i z ufnością patrzy na świat. Dzieci uczą się odpowiedzialności (w przedszkolach zazwyczaj są zwierzątka, którymi trzeba się opiekować), umieją współczuć drugiemu, chętniej sobie wzajemnie pomagają i biorą udział w inicjatywach społecznych.

Pozwolenie na swobodny rozwój to wykształcenie w dziecku cierpliwości i wytrwałości. Metoda Montessori nie koncentruje się wyłącznie na dziecku. By przyniosła najlepsze efekty muszą w niej wziąć udział także rodzice, którzy "po przedszkolnych godzinach" bawią się, rozmawiają i przebywają z dzieckiem również realizując główne zasady metody.

W obiektywie

szkolenia

edukacja

kształcenie

przedszkole